מה חשוב לכלול במודעות של לוחות הדרושים

מה חשוב לכלול במודעות של לוחות הדרושים

חיפוש עובדים והשמת עובדים הפכה למשימה קלה הרבה יותר מבעבר, כאשר באמצעות מודעות דרושים און ליין ניתן לפרסם בקלות כל הצעת עבודה חיפוש אחר עובדים טובים ומוכשרים באמצעות סינון קפדני ונכון יותר וקבלת אינפורמציה על העובד במהירות.

בעבר כדי לפרסם מודעת דרושים היה צריך לפנות אל מערכת עיתון, לפרסם את המודעה באמצעות הדפסתה ותלייתה בלוחות שונים, כמו גם לחפש עובדים באמצעות חברות השמה שהיו גוזלות זמן רב ממחפש העובדים כמו, גם תקציב גבוה.

ואכן כיום באמצעות לוחות דרושים רבים שמפורסמים באינטרנט אפשר לפרסם בקלות, במהירות ואף בעלות נמוכה מודעת דרושים, ולכן חשוב לדעת כאשר עושים זאת לעשות זאת נכון.

מה יש לכלול במודעות של לוחות הדרושים?

הנה כמה אלמנטים חשובים:

ניסוח נכון – חשוב שבמודעת הדרושים יהיה ניסוח נכון ומדויק של המשרה. נסו כמה שיותר לדייק בפרטי המשרה, במשימות שעל העובד לבצע בדרישות שלכם , מו גם בתנאים שאתם מאפשרים בקבלת המשרה. שימו לב כי אתם משתמשים במילים המתאימות שיתארו את המשרה בעיקר כפי שהעובדים הפוטנציאליים מחפשים במנוע החיפוש ובכך תוכלו לקבל חשיפה טובה יותר למודעת הדרושים שלכם.

הפכו את המשרה לנחשקת –  חשוב לעורר בכתיבת המודעה עניין, אך עדיין לשמור על קורקטיות ודיוק. חשוב בכותרת של המודעה שלכם לתאר בירור את המשרה אך להוסיף תכונת אופי שאתם מחפשים או תגמולים חשובים שמקבל מבקש המשרה. בכך תוכלו להגדיל את כמות הפניות אליכם.

דברו בנקודות – כאשר אתם מנסחים את המודעה שימו לב כי אתם מדברים בנקודות בעיקר בחלקים של דרישות או של תנאי השכר ותנאים סוציאליים. בכך לקורא המודעה הדברים יהיו ברורים יותר מאשר 'ערימת מילים' שאינה מחולקת לנקודות חשובות.

השתמשו במידע נוסף – ברוב אתרי הדרושים יכולים רבים ליהנות ממידע נוסף שהם יכולים לקבל אודות מחפש העבודה, כמו מכתב מקדים, תיק עבודות, ועוד. חשוב לשים לב למידע זה שיעזור לכם לבצע את הסינון.

בנוסף חשוב לבצע סינון נוסף באמצעות שלל הפונקציות שמקנים האתרים בהם ניתן להגדיר את המשרה לפי מיקום, גיל, התאמה, ידיעת שפות, שכר צפוי ועוד.

כתוב/כתבי תגובה