רדיו אונליין

התקדמו עם הטכנולוגיה או שתישארו מאחור

מכירים את הסרטונים ביוטיוב שמראים בני נוער אמריקאים שנתקלים בטלפון חוגה בפעם הראשונה? הם מסתכלים על המכשיר ולא מבינים איך ליצור שיחה. בעידן הסמארטפונים והאפליקציות, טלפון החוגה נראה מתקדם כמו שני גביעי לבן שמחוברים בחוט. גם הטכנופובים הכי גדולים שיושבים בבית ורוטנים "היום זה כבר לא מה שהיה פעם" ומתגעגעים לעבר מבינים: אין ברירה, חייבים להתקדם עם הטכנולוגיה.

 

איך הטכנולוגיה שיפרה לנו את החיים

לפני עידן הטלוויזיה כולם האזינו לרדיו, מקלט הרדיו מוקם במרכז הבית וזו הייתה הדרך המרכזית לצרוך חדשות, מוזיקה, ותכניות אקטואליה. כשנסענו ממקום למקום האזנו לרדיו ברכב. רדיו הד מציג לנו רדיו אונליין שמאפשר לנו להאזין לעשרות תחנות רדיו מכל מקום בבית ומחוצה לו.

 

סדרות קומיות, סרטים ישראלים ומערכונים רבים מתייחסים לתרבות הטרנזיסטור, אותם אנשים שהיו מגיעים לים, או נשים קשישות שיושבות על המרפסת, או גברים שאומרים "שה שה, נותנים חדשות", ונצמדים לרדיו הנייד הקטן. אבל בדיוק ברגע המעניין או המרגש ביותר, או בשיא המתח, חלה הפרעה בגלי האתר. כך הרחשים או תחנת רדיו ממדינה שכנה הפריעו לשידור. האתר של רדיו הד, שעובד גם בסלולרי, פותר את הבעיה הזו ומאפשר להאזין לכל אחת מעשרות התחנות שפועלות בישראל, ללא קשר לאזור מגוריכם או למיקומכם.

רדיו אונליין

סליחה, איך אני מגיע לשם?

ואם כבר מטיילים עם רדיו, מישהו מכם זוכר מה היה לפני עידן "גוגל מפות" או ווייז? איך היינו מגיעים ממקום למקום? במקרה הטוב אבא היה משרטט מפה ומקווה שהוא זוכר את שמות הרחובות, ובמקרה הפחות טוב היינו עוצרים בצד הדרך ושולפים מפה, מקווים שאנחנו יודעים איפה זה דרום-מזרח ושנמצא את הצפון.

 

היום כשאנחנו רוצים להגיע מנקודה א' ל-ב' אנחנו מתיישבים באוטו, מזינים את הכתובת, ונותנים לאפליקציה לעשות את כל השאר. צריכים ללכת עשר דקות בעיר זרה, בארץ או בחו"ל? שום בעיה. מקלידים את נקודת היעד ומקבלים כמה זמן ייקח להגיע אליה ברגל, בתחבורה הציבורית, ברכב, במונית, והיום אפילו באופניים או בקורקינט חשמלי.

 

טסים לחו"ל

מישהו זוכר איך פעם הזמנו כרטיסי טיסה לחו"ל? חייגנו למספר הטלפון שהופיע במודעה בעיתון, או שהלכנו לאחד מעשרות סניפי משרדי הנסיעות שהיו פרושים ברחבי הארץ. שם הראו לנו חוברות, הציעו ואוצ'רים למלונות, דחפו לנו שירותים נוספים, וכדי להשוות מחירים ולמצוא את כרטיס הטיסה המשתלם ביותר נאלצנו ללכת ממשרד למשרד, או להתקשר לכמה סוכנים. היום כבר לא צריך לעשות את זה וגם סוכני הנסיעות המסורתיים מבינים שבלי נוכחות חזקה באינטרנט ובחנויות האפליקציה – לא יהיו להם לקוחות.

 

ישנן גם מספר אפליקציות שמשוות עבורכם סוכני נסיעות מכל העולם, כך שאתם ממש לא חייבים לקנות את הכרטיס ממשרד שממוקם בתל אביב או בכפר סבא, כי דווקא הסוכן מאתונה או בודפשט מציע מחיר ללא תחרות. בלי האפליקציות הללו לא הייתם מגיעים אליו לעולם. נכון, יש לא מעט סוכנים שטוענים שאין תחליף למפגש פנים אל פנים, אבל אלה שרוצים להישאר מובילים בביזנס מבינים שאין ברירה, חייבים להתקדם עם הטכנולוגיה.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.