איך להישמר מהדברים האסורים באינטרנט

אתרי האינטרנט מכילים בתוכם אין ספור תכנים, חלקם חינוכיים ומחלק מומלץ להישמר.

קיימים אלפי אתרים בעלי תכנים אסורים כמו סרטונים לא צנועים, לעיתים יש פרסומות קופצות שמציגות תכנים מסוג זה ולפעמים ניתן להגיע לאתרים האלו גם דרך קישורים מאתרים עם תוכן מותר.

לא פשוט להישמר מהתכנים האסורים בעת הגלישה באינטרנט, כאן תוכלו ללמוד על דרכים שונות שיסייעו לכם להישמר.

 

חסימת אתרים/ תוכן כשר

ישנן שיטות לא מסובכות כלל, שבעזרתן תוכלו לחסום אתרים מסויימים או אתרים המציגים תוכן מסויים.

פלאפונים כשרים לדוגמא, קיימים בדיוק בשביל זה ונועדו למנוע גישה לתכנים אסורים ובכלל, שתכנים מסוג זה לא יגיעו משום גורם משני, כמו פרסומות או קישורים.

 

דרישה מספקי האינטרנט

בכדי שתוכלו להשתמש באינטרנט ולגלוש באתרים השונים, עליכם לקבל את ההתחברות מספק אינטרנט מסויים.

החוק בישראל קובע שעל ספקי האינטרנט לתת שירות סינון, שניתן לדרוש ולהפעיל בחינם. שירות זה הינו בסיסי בלבד, אך קיימים שירותי סינון מתקדמים יותר בהם תוכלו להיעזר, כדי למנוע גישה לתכנים הבלתי רצויים.

 

ניתוב נכון והגדרת משתמש

על מנת שתוכלו להגן על הילדים שלכם ולשמור שלא יגיעו לתכנים אסורים, תוכלו להגדיר להם משתמש משלהם במחשבים הביתיים. במשתמש שתגדירו תהיה גישה אך ורק למה שתאשרו, על פי הסינון שתידרשו מספק האינטרנט. כך, תוכלו להיות בטוחים שילדיכם לא נחשפים לאתרים בלתי הולמים.

בנוסף, ניתן להגדיר בחנויות האפליקצייה, הנמצאות בפלאפונים, את סוג התוכן אליו תינתן גישה, לפי גילאים ופרמטרים שונים שיעזרו בהימנעות מחשיפה לדברים אסורים.

 

משמעת עצמית

בימינו, אתרי האינטרנט מפוצצים בתכנים בלתי הולמים ואלה עלולים להופיע בפניכם על המסך, גם אם לא לחצתם על משהו שקשור לתכנים מסוג זה. לשם כך קיימת אפשרות של שאלות על אינטרנט למגזר החרדי, עם פתרונות מומלצים לבעיות כאלו.

מצד אחד המשמעת העצמית באה לידי ביטוי בפעולותיכם, למרות כל הפיתויים, הקישורים והפרסומות שקופצות משום מקום אל מול עיניכם, עליכם להיות נחושים בדעתכם ולסגור מיידית כל תוכן כזה.

בנוסף, עליכם להיות בעלי משמעת עצמית גבוהה ביותר ולהימנע מלכתוב במנועי החיפוש השונים מילים המתקשרות לתכנים אסורים, בכך תמנעו את החשיפה לאתרים אלו.

 

 

 

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.