למה צריך להקים פורטלים לעובדים

פורטל עובדים הוא המקום שבו הן העובדים והן המנהלים יכולים להתעדכן בכל מה שקורה בפנים הארגון או החברה. בפורטל עובדים המנהלים והעובדים יכולים להתעדכן במינויים חדשים, סיכום אירועים או ישיבות, מינויים חדשים, הודעות מהנהלה ועוד. אין ספק שמדובר בדבר חשוב מאוד שכדאי שיהיה בכל חברה, עסק או ארגון, אשר זקוקים לדרך נוחה ויעילה להעברת הודעות שונות, מידע ותוכן הנוגע אליהם.  כמובן שפורטל העובדים חייב להיות אמין וכן, כמובן שכל אדם בעל גישה לפורטל חייב להבטיח כי לא יעביר את המידע בפורטל לאף אדם שכן, מדובר במידע פנים רגיש.

עקרונות ליצירת פורטל מוצלח

כאמור, פורטל עובדים הוא דבר חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים. מקומות עבודה רבים בוחרים ליצור פורטל עובדים לצורך ניהול מועדון ריטייל אשר לכלל עובדי החברה יש גישה אליו. אולם, חשוב מאוד שפורטל העובדים יהיה איכותי מאוד ויפעל בהתאם לעקרונות הבאים:

  1. העקרון הראשון הוא אותנטיות. ישנן חברות אשר מרגישות לא מספיק בנוח לשתף עם עובדי החברה בשורות פחות טובות או נעימות הנוגעות לחברה. בשורות אלו יכולות להיות הפסד כספי כלשהו של החברה, סיקור שלילי של החברה או כל דבר אחר שלילי הנוגע לחברה. אולם, חשוב מאוד לדעת שפורטל עובדים חייב לתת ביטוי הן למידע שלילי והן למידע חיובי אודות חברה או עסק על מנת שעובדים ידעו שמדובר על פורטל אמין
  2. לא מעט פורטלים מעודדים את הקוראים לשתף את הכתבות בהם באמצעות כפתור שיתוף לפייסבוק או ללינדקאין. לא פעם עובדים חשים כי מוטל עליהם לחץ לשתף את המידע ולכן, הם מעדיפים להימנע מקריאת המידע באופן גורף על מנת שלא ידרשו לשתף אותו. לכן, חשוב מאוד שלא ליצור כפתור שיתוף בכל סוג של מידע על מנת לעודד את העובדים לקרוא. ניתן ליצור כפתורי שיתוף רק במשרות דרושים שמתפרסמות בפורטל.
  3. על מנת שהפורטל יהיה איכותי, חשוב מאוד להשקיע בתוכן בו. התוכן בפורטל חייב להיות איכותי, קריא, ברור וזורם, על מנת שכמה שיותר עובדים ירצו לקרוא אותו
  4. הפורטל חייב להיות מעוצב בצורה הטובה ביותר על מנת למשוך כמה שיותר עובדים להיכנס אליו, לקרוא את המידע בו. באמצעות אתר https://www.style.co.il/ תוכלו להקים פורטל איכותי ומקצועי לכלל העובדים בארגון.

 

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.