המשכיות עסקית

לקחי הקורונה: מדוע חשוב לדאוג שהאתר שלכם לא יקרוס בזמן עומס?

נגיף הקורונה שהתפרץ בישראל בחורף האחרון הוביל ללא מעט שינויים באורח החיים הישראלי. בסוף חודש מרץ הוכרז על סגר ברחבי הארץ, כשחנויות רבות נסגרו ועסקים נותרו ללא מכירות. בשל כך, רבים הקימו מערך רכישה אונליין, או הגבירו את השיווק הדיגיטלי שלהם על מנת להמשיך ולמכור בחנויות המקוונות של החברה. מדוע חשוב לדאוג שהאתר שלכם לא יקרוס בזמן עומס, ואיך תוכלו לעשות זאת? ריכזנו בעבורכם מידע חשוב בנושא.

על המשכיות עסקית, שמעתם?

לא מעט עסקים עברו למכירות באונליין בתקופת הקורונה, זאת בשל הסגר הפתאומי שהותיר חנויות רבות סגורות ויתומות מלקוחות. בעקבות כך, אתרים רבים לא עמדו בעומס וחלקם אף קרסו, ועל כן, אופציית המשכיות עסקית נחוצה. חשוב לציין שהמשכיות עסקית היא חלק משמעותי במערך ניהול הסיכונים של העסק, כהמטרה היא ברורה: מניעת הפסדים כלכליים לא צפויים, ולסייע לעסק במהלך אסון שמשפיע על מערכות המחשוב השונות.

לשמור על חוויית משתמש טובה

אין ספק כי לתקלות שונות באתר, יש השפעה ניכרת על חוויית המשתמש, ומכאן, ישנה גם השפעה על המכירות של העסק. כשאתר קורס או לא עומד בעומס, זה יהיה רק עניין של זמן עד שהגולש ינטוש את האתר וירכוש את המוצרים הרלוונטיים עבורו באתר אחר. זו אחת הסיבות העיקריות שבגינה יש לדאוג שהאתר לא יקרוס בזמן עומס – גם עבור חוויית משתמש טובה וגם עבור המשך תקין של המכירות באתר.

גל שני? היערכו מבעוד מועד

ניכר כי הקורונה לא עומדת לחלוף, וכי אנחנו עתידים לחיות איתה לא מעט זמן. לכן, כדאי להיערך מבעוד מועד ולהכין את מלוא התשתיות הנחוצות על מנת לנהל את העסק באונליין ולבצע מכירות באמצעות האתר.

לחברת האחסון שלכם יש משמעות בתהליך, ואף מומלץ לברר אם ניתן לרכוש שירותים משלימים כמו גיבוי בענן, מעבר לשרת VPS, תכנית התאוששות מאסון, המשכיות עסקית וכן הלאה, ולו כדי לוודא שאתם ערוכים ומוכנים להתפרצות נוספת.

הקורונה כאן כדי להישאר. קחו בחשבון שעסקים שלא יתאימו את עצמם למצב החדש, יתקשו למכור ולהישאר עם הראש מעל המים. בהצלחה.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.