מאגר תמונות ללא זכויות יוצרים שכדאי להכיר

זקוקים לתמונה עבור מייל שאתם שולחים לבני משפחה או חברים? זקוקים לתמונות עבור האתר של העסק? רוצים תמונות עבור פוסטים בפייסבוק? לא צריך להוציא כסף על רכישת תמונות. ישנם מאגרי תמונות להורדה חינמיים ללא זכויות יוצרים שכדאי לכם להכיר. מאגרים אלו מכילים מאות אלפי תמונות מנושאים שונים, ויתנו חיים וצבע לכל מיקום בו תשבצו אותם.

איך תדעו שאכן התמונות במאגר ללא זכויות יוצרים?

לצערנו, ישנם מעצבים רבים שנפלו ב"עוקץ". הם הורידו תמונות ממאגרים חינמיים, אך לאותם תמונות היה זכויות יוצרים. בשלב מסוים מצאו את עצמם המעצבים מול תביעות ענק של הצלמים. כיצד תוכלו לדעת שהתמונות במאגר ללא זכויות יוצרים? ישנם סימונים מסחריים ליד תמונות. בחלקם, יש אישור לשימוש בתמונה תמורת אזכור. וישנו את הסימן המסחרי CCO. סימן זה נמצא במאגרי התמונות האיכותיים ביותר, הפתוחים לשימוש חופשי. מומלץ להוריד אך ורק תמונות אלו.

כמה תמונות יש במאגר?

ככל שיש יותר תמונות במאגר, כך הוא מקצועי יותר. ולכן, כדאי לכם לחפש מאגר תמונות שמכיל מאות אלפי פריטים, ובנושאים רבים ומגוונים. חשוב שיהיה לכם לפחות עשרות תמונות לבחירה מכל נושא. כמובן, חשוב מאוד שכל התמונות יהיו באיכות הגבוהה ביותר.

מהם מאגרי התמונות המומלצים ביותר?

אין ספק, שמאגר התמונות המומלץ ביותר, הוא המאגר באתר pixabay. למאגר זה יש מעל 700,000 תמונות ווקטורים, ובכל נושא שתבחרו. לאתר זה, יש מנוע חיפוש מתקדם ביותר. חשוב מאוד שתשימו לב לסוג הרישיון המופיע ליד התמונות. אם אתם רוצים אתר נוסף המכיל מעל 400,000 תמונות, מומלץ לכם להיכנס לאתר stocksnap. זקוקים לתמונות ווקטוריות או לאייקונים? באתר freepik תוכלו למצוא את התמונות המתאימות לכם. 

כדאי לדעת כי תמונות איכותיות ומושכות יכולות לתרום מאוד לתהליכי הקידום של האתר בגוגל – לחצו כאן למידע נוסף בנושא.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.