ניהול עובדים מרחוק

כלים יעילים לניהול עובדים מרחוק

בין אם אתה מנהל עסק שבו העובדים מתנהלים לחלוטין מהבית או שבשל מחיוביות ואילוצים של העבודה אתה נאלץ להיעזר לשעות רבות מהמשרד, אתה כבר בטח ער לעובדה כי מדובר בעניין מאתגר וכי ניהול של העובדים מרחוק יכול להיות דבר לא פשוט. עם זאת, מי שמשכיל לעשות את זה נכון ולהשתמש בכלים שעוזרים בכך, יכול להבטיח את היעילות של העובדים המרוחקים ושגרת עבודה תקינה, וכל זה כשאתה רחוק פיזית מהמשרד ויכול להתפנות למשימות אחרות וחשובות. הנה כמה כלים יעילים שיוכלו לעזור לעשות את זה.

שעון נוכחות לעובדים

על אף שאנחנו שואפים להעסיק רק עובדים ישרים ואמינים, המציאות מראה כי יש אנשים שמנצלים לרעה את המרחק הפיזי מהמשרד. שעון נוכחות לעובדים מאפשר לעקוב בצורה חכמה אחר שעות העבודה של כל עובד ולא מאפשר לנפח או לעוות את הנתונים. לעובדים מרחוק, ניתן להיעזר בשעון נוכחות וירטואלי שעושה עבודה לא פחות טובה. כמו כן, שעון נוכחות מקל במידה משמעותית את חישוב השכר בסוף החודש אין צורך להתחיל לנהל רשימות ארוכות ומסורבלות. לחץ כאן למידע נוסף בנושא שעון הנוכחות והיתרונות שלו לכל עסק.

מנהל משימות

אחד האתגרים הגדולים הוא האצלת סמכויות מרחוק ותוכנות לניהול משימות יוכלו להקל על העניין הזה בלי ספק. מדובר בתוכנות שיתופיות שכל העובדים יכלו להיכנס אליהם ושם ניתן להזין משימות שונות. אפשר לחלק משימות או תתי משימות לכל עובד, לעקוב אחר קצב ההתקדמות ולהחליט שלמשימות מסוימות חשופים רק חלק מהעובדים. כדאי לשים לב כי ברשת תמצאו תוכנות חינמיות ותוכנות בתשלום וכדאי לערוך השוואה מסודרת קודם לכן.

תוכנות שיתוף קבצים

במיוחד עבור מי שמנהל עסק בו כל עובד נמצא בביתו, שימוש בתוכנות שיתוף זה דבר בהחלט יעיל ומשתלם. התוכנות הללו מאפשרות ליצור תיקיות משותפות ולאפשר לעובדים לסנכרן קבצים ביחד. כמו כן, ניתן בהחלט להחליט שלתיקיות מסוימות ניתנת גישה רק לחלק מהעובדים, כך שזה בהחלט לא הכול או כלום.

בשורה התחתונה, אפשר בהחלט להתגבר על קשיים ואתגרים של ניהול עובדים מרחוק אם רק יודעים לנצל את הכלים הנכונים לטובתנו.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.