גיוס מתכנת לסטארטאפ – איך עושים את זה נכון?

כשאנחנו מקימים סטארטאפ חדש, בדרך כלל, באופן טבעי, הוא יכלול תחילה את המייסדים שפיתחו את הרעיון, הוציאו אותו לפועל, וכן גורמים נוספים שאמורים למשוך אליהם משקיעים ולגייס כסף בשביל שהסטארטאפ יוכל להמשיך ולהתקיים. 

לאחר מכן, בשלבים מתקדמים יותר, יש צורך לגייס בעלי מקצוע, בין אם זה בשביל לפתח את המוצר, להגדיל את כמות הייצור, ובין אם זה בשביל לייצר מוצרים נוספים. אחד מאותם אנשי מקצוע שאנחנו צריכים לגייס לסטראטאפ שלנו הוא מתכנת. זה האיש שאמור לכתוב את הקוד למוצר, לפתח אותו ובסופו של דבר הוא גם יהיה האיש שישדרג את המוצר לפני שנוציא אותו לשוק וכן גם אחרי, הוא יהיה האיש שבעזרתו נוכל לפתור בעיות במוצר ועוד. 

לשמחתנו, ישנם הרבה מאוד מתכנתים אשר מחפשים עבודה ומוכנים להשתלב בסטארטאפים שונים, העניין הוא, בגלל החשיבות של התפקיד ובגלל המשמעות של המתכנתים, אנחנו נידרש להציע תנאים טובים, בין אם זה בשכר ובין אם זה באופציות עתידיות. 

איך מגייסים מתכנתים

ראשית, אנחנו צריכים לבחון איזה ניסיון עומד לרשות המתכנת. עלינו לקחת בחשבון, מאחר ומדובר בסטרטאפ, אזי שעלינו לקחת בחשבון שלא יבואו אלינו מתכנתים עם הרבה ניסיון, אלא רק כאלה שמתחילים את דרכם. אנחנו לא יכולים להציע למתכנתים מנוסים שכר גבוה. 

שנית, אנחנו צריכים לבחון כמה שעות הוא יכול להשקיע בתהליך והאם זה משתלם לנו מבחינה כלכלית. מאחר ומדובר בחברה צעירה וקטנה, סביר להניח שהוא יצטרך לעבוד שעות ארוכות והשאלה אם נוכל לשלם לו על כך. 

שלישית, האם מדובר במתכנת יצירתי, מקורי, מישהו שיוכל ללוות את התהליך לאורך תקופה ארוכה וכמובן לשרת את המטרות והחזון שהצבנו בפנינו.

>למעבר אל מאגר איכותי של מתכנתים בקרו באתר החברה invenire תוכנה

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.