שכפצים

אם אתם קצינים, אנשי ביטחון, מפקחי אבטחה או סתם אנשים שמרגיש שהם חייבים לשפר את האבטחה שלהם, השכפצים עשויים להיות ההחלטה האידיאלית עבורכם. על שכפצים ותכונותיהם, במאמר מקיף שלפניכם.

שכפצים

שכבת הגנת הגוף המוכרת לנו בשם שכפצים, מאבטחות אותנו מפני סכנות בליסטיות (יריות), ושכבות נוספות יכולות לגדול ולשלב אפילו סיבובי רובה מסוימים. וסטים המיוצרים בחומר זה, הם קלים ויציבים.

שכפץ מבחינה היסטורית

מבחינה היסטורית, לוחות חסיני כדורים תמיד היו כבדים ומסורבלים. זה נובע מהחומרים הכבדים שבהם נעשה שימוש. להגנת הגוף, השתמשו לעתים בלוחות פלדה בתור לוחות מגן, וזה בבירור לא החומר האידיאלי. 

בסופו של דבר, מדענים ומפתחים החלו לשתף פעולה כדי למצוא אלטרנטיבה שתעניק לאנשים את ההגנה הדרושה להם תוך שמירה על ניידות גבוהה ועל משקל נמוך.

יתרונות השכפץ

השכפץ, מציע הגנה יוצאת דופן מפני איומים בליסטיים כמו קליעים. לאנשים העובדים כמאבטחים או קציני אכיפת חוק – אפודים סמויים מחומר זה, נותנים רמת הגנה מצוינת. השכפץ הוא קל משקל, גמיש ודק יחסית, מה שמאפשר ללבוש אותו בקלות מתחת לבגדים ולהישאר סמוי. 

הוא משמש גם בייצור אפודים גלויים, הנלבשים על ידי פעילים צבאיים עם לוחות וצלחות נוספים להגנה רבה יותר מפני אש כבדה של האויב.

זמינות השוק

לוחות השכפצים, זמינים בכל חנות מובחרת של ציוד להגנה עצמית ברמות הגנה שונות, המאפשרות ללובשים אותם לבחור את הרמה שעונה על הצרכים שלהם. לדוגמה, סביר להניח שמאבטח לא יזדקק לאותה הגנה כמו פעיל צבאי באזור מלחמה.

על מנת שאפודי המגן יישארו יעילים ככל האפשר, יש לאחסן אותם ולטפל בהם כראוי, וזה כולל הרחקתם ממים ומאור שמש ישיר. מנשאים מעוצבים במיוחד לאחסון הם אופציה, אם אתם רוצים להיות בטוחים בטיבם.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.