מערכות הגברה

במסיבה או בהופעה, ממש כמו בסרט קולנוע, סאונד חלש מקטין את ההנאה ופוגע בחוויה. בעזרת מערכת הגברה, מפיקים את הסאונד הרצוי. בחנויות נבחרות תוכלו למצוא כיום מגוון רחב של מערכות הגברה. למעשה, ישנם ספקים שמתמחים הן במכירה של מערכות הגברה והן בהשכרה שלהם. נסביר כמה מושגים עקרוניים בתחום של מערכות הגברה, מתי לקנות ומתי להשכיר. 

מערכת הגברה – מושגים חשובים

כדי לבחור בצורה טובה מתוך כל אותן מערכות הגברה שקיימות על המדפים, קבלו רקע ומבוא קצר בנושא. המרכיב שנקרא מיקסר מאזן את הווליום ולאחר מכן ניתן להוסיף אפקטים, במידה והללו רצויים. המיקרופון שמשתלב במערכת ממיר את הצליל לאותות חשמליים. ישנם מיקרופונים אידיאליים להגברת כלי נגינה ויש כאלה שמתאימים לאולפני הקלטות, לזמרים ולשירה. 

הרמקולים צריכים להיות בהספק ראוי לשמו. הרמקולים יודעים להמיר את האותות החשמליים לגלי קול שהאוזן האנושית יודעת לקלוט. במידה רבה המיקסרים הם הלב של המערכת, הטובים כוללים מגוון רחב של ערוצים. בדרך לרמקולים, נדרש לרוב חיבור למגבר. אגב, בחירת ההספק מתבססת על התאמה בין מגבר לבין הרמקולים וכן בהתאם לאופי החלל שבו רוצים לבצע הגברה. ככל שהאולם או החדר גדולים יותר (או כשמדובר במסיבה או הופעה בשטח פתוח), כך נדרש ההספק להיות גבוה יותר. 

מתי לקנות ומתי להשכיר 

אם אתם רוצים להקים אולפן ביתי, או שאתם מקימים עסק של אירועים או שאתם חייבים קולנוע ביתי מעולה, במקרים הללו כדאי להשקיע ולרכוש מערכות הגברה מוצלחות. לעומת זאת, אם אתם צריכים פתרון חד פעמי, למשל עבור אירוע משפחתי, מסיבה, לאירוע עסקי וכדומה, אין טעם לרכוש מערכת באיכות מקצועית שעולה בהתאם. אפשר בהחלט לבחור באפשרות של השכרת מקרנים ומסכים יחד עם מערכת ברמה גבוהה, במחירים סבירים ותוצאות ללא פשרות. 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.