על מה כדאי לשם לב בבחירת תנור תעשייתי?

תנור תעשייתי הוא הלב והנשמה של כל מאפייה ומסעדה. בין אם אתם מוכרים לחם, עוגות, פשטידות, פיצות או סוגים אחרים של מאכלים, איך תראה צורת ההגשה של הצלחת שלכם תלויה במידה רבה בתנורים המסחריים שיש לכם. לכן, חיוני להשקיע בתנור מסחרי איכותי בעל תכונות ספציפיות כדי לענות על הצרכים שלכם ולספק את דרישת הלקוחות שלכם.

אילו סוגים של תנור תעשייתי יכולים להתאים לכם?

קניית תנור תעשייתי מתחילה בהכרת האפשרויות העומדות בפניכם. ישנם מספר סוגים של מכשיר חשוב זה למטבח שתוכלו להשיג, כאשר כל אחד מותאם לשימושים ודרישות ייחודיות. תנורים מסחריים סטנדרטיים, הם הסוג הפשוט ביותר של תנור תעשייתי. לאלה יש גוף חימום הממוקם בתחתית תא האפייה שיוצר חום קורן שמועבר לאחר מכן בכל החלל. תנורים מסחריים סטנדרטיים נפוצים מאוד מכיוון שהם הסוג המשתלם ביותר של תנור מסחרי. יש להם גם פחות חלקים נעים מאשר תנורים מסחריים אחרים, ולכן קל יותר לתקן אותם. עם זאת, חום הקרינה אינו אמין כמו שיטות חימום אחרות מכיוון שהוא אינו מופץ באופן שווה בכל חלל האפייה. בגלל זה, תנורים מסחריים סטנדרטיים עלולים לבשל מוצרי מזון בצורה לא אחידה.

היתרונות של תנורים מסחריים

ישנן תכונות אוניברסליות מסוימות שנכונות לכל התנורים המסחריים:

  • עקביות – אחד היתרונות הברורים ביותר של בישול בתנור תעשייתי הוא יכולת הניבוי של הביצועים שלו. בדרך כלל, האוכל המוכנס לתנור ייצא זהה בכל פעם, בהנחה שהמשתנים (חום התנור, גודל המנה, זמן הבישול ועוד) נשמרים קבועים בכל מופע של מתכון ספציפי.
  • יעילות – בניגוד לשיטות בישול רבות אחרות, ניתן להשתמש בתנורים כדי לבשל בקלות כמויות גדולות של מזון בבת אחת.
  • פסיביות – בישול בתנור מסחרי הוא, בדרך כלל, חלק מאוד פסיבי בהכנת האוכל. לאחר הכנת המנה, צוות המטבח יכול פשוט להכניס אותה לתנור ולכוון את הטיימר, מה שיאפשר להם לעבור למשימות אחרות בזמן שהאוכל בתנור מתבשל.

האפשרות המועדפת של העסקים עבור תנורים תעשייתיים

תנורים משולבים הם הפופולריים ביותר בתעשיית המזון. ההבדל בין תנורים אלו לבין תנורים מסחריים סטנדרטיים הוא שהראשונים מצוידים במאווררים שמזרימים אוויר חם לתוך תא האפייה. זה יוצר פיזור חום אחיד כדי למנוע נקודות קרות וחמות שמובילות לאפייה לא אחידה. תנור משולב מביא להשחמה אחידה ובישול אחיד בכל עת, מה שהופך אותו מתאים לאפייה ובישול בכמויות גדולות כמו במסעדות ובתי קפה. את התנורים הטובים והמקצועיים ביותר תוכלו למצוא בחברת ב.פ.ר המתמחים בייבוא ושיווק של תנורים מסחריים מהחברות המוכרות בעולם.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.