פארק בבלי – למה חשוב לברר על עסקאות אחרות באזור

כשאנחנו ניגשים לבצע עסקת נדל"ן באזור מסוים, אחד הדברים שאנחנו צריכים להתייחס אליהם זה, באיזה אזור הנכס ואילו עסקאות התרחשו בו בעבר. כלומר, אנחנו צריכים ללמוד לעומק את האזור ולהבין איך בנוי שוק הנכסים במקום, מה מגמת המחירים ואיך היא משפיעה עלינו. 

אין זה משנה אם מדובר על אזור שנחשב זול או יוקרתי. בוודאי שבאזור בו ערך הנכסים הוא גבוה, תהיה לכך משמעות רבה יותר, שכן זה ילמד אותנו גם על המחיר שנידרש לשלם עבור הנכס בו אנחנו מתעניינים, וכן זה יעזור לנו לדעת כמה אנחנו יכולים להרוויח מהנכס בעתיד, בין אם אנחנו מעוניינים ברכישתו לצורך מגורים ובין אם אנחנו מעוניינים להשקיע בו לצורך השכרה. 

דוגמא טובה לכך אפשר לבחון על פי המקרה של פרויקט פארק בבלי. מדובר בפרויקט בנייה בצפון תל אביב, אחד הפרויקטים הגדולים והחשובים ביותר שמתבצעים בימים אלו בעיר. זה פרויקט משמעותי וגדול שיכול להשפיע עלינו בצורות שונות, אם אנחנו מחפשים נכס במגדלים שלו ובין אם אנחנו מחפשים נכס באזור ליד. 

למה חשוב להכיר את הסביבה ואת ערך הנכסים בה?

ההסבר לכך הוא פשוט. הרבה פעמים, ערך הנכסים באזור משפיע על ערך הנכס שלנו, וכן הרבה פעמים עסקאות נדלן משפיעות על ערך של עסקה אותה נרצה לבצע. 

למשל, אם אנחנו מעוניינים לרכוש נכנס בפרויקט כמו פארק בבלי, אנחנו יכולים להניח שערך העסקאות שבוצעו באזור מסביב, ישפיע גם על העסקה שלנו. הרי מדובר על אזור קרוב שנהנה משירותים וסביבה דומה. על כן ההשפעות יהיו דומות וקרובות יחסית. גם אם יהיה פער, אזי שהוא לא אמור להיות משמעותי לגמרי אלא חלקי.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.