מה הוא משקל תעשייתי ולמה הוא משמש?

אמנם יש הרבה משקלים שונים בתעשיות שונות, אך מטרת השקילה היא תמיד זהה: לקבל כמות מדויקת של החומר המרכיב חפצים שונים על מנת להשתמש במספר זה כדי להעביר, להקליט, לעבד או להשתמש בחפץ בצורה יעילה יותר. החל מהכנת תרופות ועד לחישוב כמות הדלק הדרושה למטוס, מסה ומשקל הם מרכיבים אינטגרליים במגוון רחב של נוסחאות וחישובים הדרושים לשיפור חיי היומיום שלנו אותם ניתן למדוד באופן מדויק על ידי משקל תעשייתי.  

קני מידה נפוצים של משקל בתעשייה

בתעשיית המשקל התעשייתי, קיימות מספר טכנולוגיות משקלים זמינות המודדות ומשדרות משקל בצורה שונה. הטכנולוגיות הנפוצות ביותר בקנה מידה תעשייתי כוללות: מד מתח, שיקום כוח מגנטי וגל אקוסטי משטחי. לכל טכנולוגיית קנה מידה יש ​​את היתרונות והחסרונות שלה. לדוגמא, ככל שהקיבולת המקסימלית של מאזני מד מתח עולה, הדיוק של המדידות המסופקות על ידי מאזני מד מתח נוטה לרדת. מאזני מד מתח הם אופציה פופולרית מכיוון שלרוב היישומים התעשייתיים הם נחשבים מדויקים מספיק. מאזני כוח מגנטי נחשבים למדויקים עבור משקל תעשייתי, אך הם עשויים בדרך כלל רק כדי להכיל קיבולות מקסימליות של 25 קילו או פחות.

דברים שמשפיעים על דיוק קנה המידה 

לא משנה איזה סוג של טכנולוגיית שקילה כולל המשקל, ישנם מספר גורמים סביבתיים שיכולים להשפיע על דיוק התוצאות המיוצרות על ידי משקל לתעשייה. חשוב לדעת שיש כמה השפעות שניתן לתקן בקלות או להימנע לחלוטין. לדוגמה, במקומות תעשייתיים רבים, אבק או לכלוך יכולים להצטבר מתחת לבמות של המשקל התעשייתי. זה יכול להשפיע על הדיוק של קריאות המשקל המיוצרות על ידי המשקל, אבל ניתן לתקן את המצב בקלות – רק צריך לנקות את המשקל ואת האזור מתחתיו. באשר לגורמים סביבתיים אחרים, כגון רוח, רעידות, תנודות טמפרטורה ועוד, טכנולוגיות מסוימות כמו משקל דיגיטאלי תעשייתי מתוכנתים להתעלם מהפרעות אלו לחלוטין.

מאפיינים המשפיעים על בחירת משקל תעשייתי

סוגי משקל תעשייתי שונים מציעים טווחי שקילה ורמות דיוק שונות. בבחירת משקל תעשייתי, הקפידו לקחת בחשבון את המשקל הצפוי של החפץ שיימדד, ולוודא שלמשקל התעשייתי עליו תחליטו יש יכולת שקילה מרבית מעט מעל הצרכים שלכם. בנוסף, עבור תעשייתיות שונות יכולות להיות פונקציות שונות החשובות עבורם כגון ספירת חלקים ויכולות איפוס. יש צורך לשקול את הדרישות של המשל אותו אתם צריכים והאם פונקציונליות נוספת יועילו לתהליך השקילה שלכם או שאפשר להסתדר בלעדיהם. לדוגמה, מחסן אשר עשוי לרצות משקל שלא רק שוקל קופסאות, אלא גם סופר חלקים כדי לסייע במעקב אחר מלאי המוצרים, יכול למצוא אותו במלאי של מאזני הארץ.  

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.