מה עושה למעשה בודק שכר ביום יום?

מפקח שכר הוא אדם שצריך לוודא שאנשים משלמים את המיסים שלהם בזמן. הוא בודק את הכנסתו של כל משלם ומוודא שהוא לא משלם מיסים נמוך או משלם מיסים גבוהים. הוא מוודא ששולמו סכום המיסים הנכון ושכל הניכויים נלקחו בחשבון. שמירה על רישומים למחלקות בדיקת השכר חשובה מאוד, שכן היא מאפשרת לך לזהות אי התאמה בין שכר העובדים שלך לאלו המצוינים בתלושי השכר שלהם. זה גם מקל על רואי החשבון לגלות תשלומים חשודים כדי שתוכל לחסל פרצות כאלה מהפעילות שלך.

בודק שכר עובד בצורה שונה מאוד מחשב שכר. בודק שכר הוא לא רק מי שעושה חישובים, אלא גם מי שמבין אותו ומפרש אותו עבור המעסיק. תפקידו של בודק שכר הוא לקרוא את המידע שמסר לו המעסיק ולאחר מכן לוודא שהוא תקין.

תפקיד העובד יכול להשתנות מחברה אחת לאחרת. חלק מהעובדים מקבלים שכר לפי שעה ואחרים מקבלים שכר על בסיס שכר קבוע, אבל כל העובדים צריכים לעשות עבודה כלשהי עבור המעסיק שלהם. למעשה, לרוב האנשים יש סוג של עבודה שנעשית על ידי המעסיקים שלהם מדי יום – מניקיון משרדים או עבודה בחנויות קמעונאיות ועד לנהיגה במכוניות או משלוח סחורות בכל רחבי העולם.

סדר יום של בודק שכר:

בואו נסתכל מקרוב על תפקידו של בודק שכר וכיצד הם עושים זאת.

בודקי השכר אחראים לבדוק את יתרת תלושי השכר של העובדים, לבדוק שכל העובדים קיבלו שכר תקין ולוודא שכל ניכוי השכר בוצעו כהלכה. הם גם עוקבים אחר תאריכי השכר של העובדים, בהם ניתן להשתמש לחישוב חבויות המס. בעוד שרוב מפקחי השכר מקבלים חופשה בין בדיקה לבדיקה, הם יכולים להיקרא גם על ידי המעסיק בהתראה קצרה כדי לבדוק עניינים הנוגעים לתשלומים מאוחרים או בעיות אחרות. בשנה שעברה, זה קרה בהתייחס למחלוקת שכר גדולה. המעסיק שילם לחלק מהעובדים יותר ממה שנקבע בחוזה – ובגלל זה הוזמנו הפקחים.

>אולי יעניין אתכם לקרוא גם על דוח תקופתי של בודק שכר מוסמך

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.