שיווק חוויתי – איך עושים את זה נכון?

שיווק חוויתי הוא טכניקת שיווק המתמקדת ביצירת חוויה ללקוח. הוא משמש לעתים קרובות בתעשיית האירוח, אך ניתן ליישם אותו בכל ענף. חשוב להבין מה הלקוחות שלך רוצים ומה הם מחפשים במהלך החוויה שלהם איתך. כתוצאה מכך, תוכלו ליצור חוויה שתעזור להם להשיג את המטרה שהציבו. שיווק חוויתי גדל בפופולריות מכיוון שהוא עוזר לחברות להתחבר ללקוחותיהן באופן אינטימי יותר ומספק יותר ערך עבורם.

לייצר עניין במותג שלך 

שיווק חוויתי הוא סוג של שיווק המשתמש בנוכחות הפיזית של עסק או מוצר כדי ליצור עניין במותג שלו. שיווק חוויתי נתפס לעתים קרובות כאחד מסוגי השיווק היעילים ביותר, מכיוון שהוא יכול ליצור חוויה בלתי נשכחת יותר עבור הצרכנים. זה ידוע גם כחסכוני, מכיוון שהוא לא מוגבל רק למדיה מסורתית כמו מודעות טלוויזיה ורדיו. 

זה יכול להיות כל דבר מאירוע למוצר ועד אפילו שירות. סוג זה של שיווק הופך במהירות לפופולרית יותר, מכיוון שהוא מספק חווית לקוח טובה יותר ויוצר נאמנות למותג. שיווק חוויתי יכול להתבצע באמצעות: פרסום, מדיה חברתית, אירועים, דיוור ישיר, פרסום מפה לאוזן ואסטרטגיות מפה לאוזן בין אסטרטגיות קידום מכירות אחרות. שיווק חוויתי מכונה גם "שיווק מבוסס ניסיון" או "עיצוב חוויה". משווקים חווייתיים יוצרים חוויות שאנשים רוצים לחלוק עם חבריהם. חוויות אלו עשויות לכלול: אירוע השקת מוצר הכולל מוזיקה חיה ומשאיות אוכל; משחק מקוון שנותן למשתמשים הזדמנות לזכות בפרסים; פודקאסט שבו האורחים מדברים על כל הטרנדים האחרונים בתחום הצרכנות.

שיווק עם כל החושים

אוניקס הפקות משתפים מניסיונם הרב כי שיווק חוויתי הוא סוג של שיווק המשתמש בחושים כדי ליצור חוויה סוחפת עבור הלקוח. הוא משמש לעתים קרובות בתעשיות קמעונאות, נסיעות ואירוח. שיווק חוויתי יכול להתבצע בערוצים רבים ושונים כגון:

  1. עיצוב מוצר
  2. מיקום מוצר
  3. עיצוב סביבת קמעונאות
  4. עיצוב חלל ציבורי
  5. עיצוב תערוכות

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.