הפודקאסט "נולדנו להשפיע"

5 טיפים לבעלי עסקים מתחילים בתחום השיווק

אם הקמתם עסק חדש, אתם וודאי עושים את צעדיכם הראשונים גם בעולם השיווק. אם כן, טוב לדעת שיש לא מעט מדריכים מצוינים ברחבי הרשת. אבל רגע לפני שתפנו לכל המדריכים השונים – יש לנו טיפים חשובים בשבילכם.

ידע זה כוח (או טיפ בונוס)

לפני הכל נציין שחשוב להעמיק את הידע בתחום, ובעיקר אם אתם מתכננים לנהל את הפן השיווקי בעצמכם. איך עושים זאת? קוראים מאמרים, נרשמים לניוזלטרים רלוונטיים ומחפשים בלוגים ואתרים שעוסקים בעולם השיווק. כמו כן, נמליץ על הפודקאסט "נולדנו להשפיע", שעוסק ביצירת תוכן שיווקי אפקטיבי, דיוק מסרים שיווקיים ועוד. ניתן להאזין לפודקאסט במהלך ביצוע פעילות ספורטיבית, נהיגה וכו' – ובכך לייעל זמנים.

5 טיפים מנצחים

שיווק הוא תחום לא פשוט, והוא טומן בחובו כל כך הרבה אפיקים ומסרים. לכן, ריכזנו 5 טיפים מנצחים שכל בעל עסק מתחיל חייב להכיר.

  1. אסטרטגיה זו מילת המפתח. נכון שזה קל לשחרר פרסומים, מודעות ופוסטים שונים לאוויר. אבל אם לא תגדירו מטרה, לא תכננו את האסטרטגיה השיווקית ולא תחדדו את המסר שלכם, לא תגיעו לתוצאות טובות (או לחלופין, תבזבזו לא מעט כסף, ותקבלו מעט מאוד לידים).
  2. נוכחות דיגיטלית ברשת היא בגדר חובה. כמו שאומרים, "אם אתה לא שם, אתה לא קיים". הלקוחות הפוטנציאלים שלכם יחפשו אתכם ברשת, או לפחות, יחפשו שירות מסוים שאתם מספקים – ובמקרה כזה, אתם בהחלט רוצים להופיע גם במנוע החיפוש וגם ברשתות החברתיות. לכן חשוב ליצור נוכחות דיגיטלית בכל הפלטפורמות הרלוונטיות.
  3. לכל אפיק שיווקי, דרך שיווק שונה. זה משהו שחשוב להדגיש מאחר ולא מעט בעלי עסקים משווקים באותו אופן גם בפייסבוק, גם באינסטגרם וגם בגוגל. ובכן, שימו לב שלכל פלטפורמה יש פיצ'רים אחרים, וכל אחת מהפלטפורמות היא שונה, כך שאופן השיווק יהיה שונה אף הוא. החל מסגנון הכתיבה ועד לסוג התוכן.
  4. מה עושים המתחרים? אם אתם לא יודעים, אז כדאי לברר זאת, משום שמחקר מתחרים טוב, יאפשר לכם להבין באילו כלים שיווקיים המתחרים פועלים, ומהם אפיקי השיווק העיקריים שלהם. איך זה יעזור? ובכן, חשבו על דרכים לעשות את זה טוב יותר מהם.
  5. מיתוג עסקי. יש חשיבות כל כך גדולה למיתוג העסקי, וחשוב לייצר לוגו ושפה עיצובית לפני שמתחילים לשווק את העסק ולפרסם אותו בפלטפורמות השונות.

בהצלחה

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.