יתרונות של הלוואה בערבות המדינה

כשאנחנו מבקשים הלוואה מהבנק או מכל גורם אחר, אחד התנאים שיאפשרו לנו לקבל אותה היא ערבות. כלומר, אנחנו צריכים לספק לגורם המלווה ערבות מסוימת בשביל שנוכל לקבל את ההלוואה.

בדרך כלל, הערבות תהיה אישית, קרי היא תגיע מצד בני משפחה או חברים. זה אומר, שאם אנחנו לא נוכל להחזיר את ההלוואה, אזי שהערבים יצטרכו להחזיר אותה במקומנו. כמובן שיש לוודא שהם יכולים לעשות זאת והכל נעשה בהסכמה ובשקיפות מלאה.

ישנו גורם נוסף שיכול לספק לנו ערבות במקרים מסוימים וזו המדינה. ישנן קרנות שונות שהמדינה מפעילה ומאפשרת לבעלי עסקים להגיש בקשה על מנת שיוכלו לקבל הלוואה בתנאים מסוימים, בעזרת הלוואות בערבות המדינה. יש לכך יתרונות מסוימים כפי שנוכל לראות מיד.

לפני שנציג את היתרונות, חשוב להבהיר, ערבות של המדינה לא ניתנת לכל גורם, אפילו אם הוא גורם עסקי, אלא רק למי שעומד בתנאים שהמדינה מכתיבה, וכן למי שהמדינה מעוניינת לעזור. כלומר, בהחלט יכול להיות שהמדינה תחליט שהיא לא מוכנה לספק ערבות למי שמחזיק ברשותו עסק, שקיים חשש שלא יוכל להחזיר את ההלוואה או לא משתלם לתת לו אותה.

למה משתלם לקבל ערבות של המדינה?

ראשית, להבדיל מערבות של אדם פרטי, המדינה באמת יכולה להתחייב שהיא תחזיר את ההלוואה. כלומר, יש לה יותר יכולות וכן האמינות שלה נמצאת כאן על הכף, לכן היא תרצה לעשות כל מה שהיא יכולה בשביל להחזיר את ההלוואה.

שנית, ברגע שלוקחים ערבות מהמדינה בעזרת חברת פרץ פיננסים, סביר להניח שתנאי ההלוואה יהיו הרבה טובים וכן יהיו הרבה יותר אופציות. כלומר, הצד המלווה לא ייצור תנאים קשיחים מדי אלא יסכים גם להתגמש, מאחר והסיכון שהוא לוקח נמוך יותר.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.