מקרנים

מקרנים הם סוג של מכשיר המקרין תמונות על משטח באמצעות אור. ישנם סוגים רבים ושונים של מקרנים, אך השימוש הנפוץ ביותר הוא בכיתות ובחדרי ישיבות.

מקרנים מאפשרים לאנשים לצפות בדברים כמו מצגות, סרטים או משחקים על מסך גדול כדי שהקהל יוכל לראות. הם שימושיים גם להקרנת תמונות במהלך פגישות או מצגות.

מקרנים – כיצד הם פועלים?

כאמור, מקרנים הם סוג של מכשיר תצוגה דיגיטלי שיכול להקרין תמונות, סרטונים, טקסט ותוכן אחר על משטח.

מקרנים פועלים על ידי המרת תמונה לגלי אור ולאחר מכן הקרנתם על גבי מסך או קיר מולו. ניתן להשתמש בהם ליצירת הקרנות בקנה מידה גדול או קטנות יותר עבור מצגות על כל משטח שטוח.

מקרנים משמשים בדרכים רבות ושונות. הם משמשים בדרך כלל בכיתות כדי להקרין מידע על הקיר או התקרה. הם יכולים לשמש גם ליצירת חוויה סוחפת לאורחים באירוע או כנס.

מהם הגורמים אשר משפיעים על סוג המקרן?

ישנם מספר גורמים שמשפיעים על סוג המקרן שבו אתה צריך להשתמש עבור היישום שלך: רזולוציה, בהירות, גודל, זמינות של אפשרויות קישוריות (Wi-Fi לעומת קווי) ועלות.

  • רזולוציה: למקרני DLP יש רזולוציה גבוהה פי 1.5 מדגמי LCD ו-LCoS, מה שיכול להועיל ליישומים מקצועיים כמו שילוט דיגיטלי.
  • דיוק צבע: למקרני DLP יש את דיוק הצבעים הטוב ביותר מבין כל שלושת סוגי המקרנים.
  • בהירות: מקרני DLP הם הבהירים ביותר מבין שלושת הסוגים, ויש להם יתרון עבור יישומים בתיאטרון שבהם חשוב להשפיע רבות על הקהל.
  • גודל: דגמי DLP מספקים בהירות מוגברת עבור מקרן קטן יותר .
  • קישוריות: דגמי LCoS ו-LCD תואמים יותר באופן מסורתי לחיבורים קוויים, בעוד ש-DLP תואם בדרך כלל לכל אחד מהסוגים.
  • עלות: מקרני DLP בדרך כלל עולים יותר מדגמי LCD או LCoS.

    לפני שתקבל החלטה על רכישת המקרן, תוכל לבקר בכמה אתרים ברחבי הרשת ובינהם גם באתר Printerdeal, לבצע השוואות בין מגוון הדגמים הקיימים, עלויות ומבצעים ולאחר מכן תוכל לקבל החלטה מושכלת על הרכישה שלך. בהצלחה!

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.